Apple 8 Mart’ta ne tanıtacak? İşte beklenen ürünler…

Merhaba teknoloji severler, yakın zamanda Apple, 8 Mart günü, saat 20:00’de bir etkinlik yapacağını açıkladı. Apple’ın bu etkinliğinde yeni ürünlerini tanıtması bekleniyor. Apple bu etkinlikte ne tanıtacak, isterseniz buna bakalım.

1-   Yeni iPhone SE

Apple’ın tanıtması en muhtemel olan ürünlerinden biri de iPhone SE’dir. Yeni iPhone’da A15 Bionic çip ve 5G desteği yer alması kesin gözüyle beklenirken tasarım konusunda iPhone XR’a benzeyeceği söyleniyor. Kamerasının daha geliştirileceği beklentiler arasında yer alıyor; ayrıca fiyatının 300-400$ aralığında yer alması bekleniyor.

2-   Yeni iPad Air

iPhone SE’den sonra beklenen ürünlerden biri de iPad Air’dir. Yeni iPad Air’de A15 Bionic çip ve 5G desteği yer alması bekleniyor. Tasarım konusunda bir değişiklik beklenmiyor. Kameralarının daha da geliştirileceği, arka kameraya flaş sensörü ekleneceği de söyleniyor. iPad Air’de yer alan USB-C portuna Thunderbolt/USB 4 desteğinin gelebileceği de beklentiler arasında bulunuyor. Fiyat konusunda ise bir değişiklik beklenmiyor.

3-   Yeni MacBook ve Mac modelleri

Apple’ın bu etkinlikte tanıtabileceği MacBook Air modeli üzerinde duruluyor. Yeni modelde yenilenmiş ve renkli bir tasarım, geliştirilmiş ön kamera beklenirken MagSafe portu ve yeni M2 çip bulunması da beklentiler içinde. Yeni tasarımın 24 inçlik iMac’in tasarıma benzeyeceğini söyleyen kaynaklarda mevcut; ayrıca M1 çipli 13 inç MacBook Pro’nun incelemesini bu sitede önceden yapmıştık, buraya tıklayarak o yazıya ulaşabilirsiniz.

Söylentiler arasında iMac Pro’nun tanıtılması var, fakat bazı sorunlar nedeniyle modelin ertelendiği söyleniyor. iMac Pro’da ise M1 Pro veya M1 Max işlemci, Parmak izi sensörlü klavye, 27 inçlik 6K ekranın kullanılacağı söyleniyor.

Evet, bu yazıda sizlerle birlikte Apple’ın 8 Mart’ta tanıtabileceği ürünleri tahmin etmeye çalıştık. Bir sonraki yazılarda görüşürüz.