Fırsat varken kendinizi geliştirebileceğiniz 5 alan (+1 bonus)

Giriş

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda sizlere fırsat varken kendinizi geliştirebileceğiniz alanlara değineceğim.

Biliyorsunuz yaz tatili başladı, okullar kapandı. Bunun getirdiği bir sürü fırsat var. Bu nedenle sizlere birlikte boş zamanınızı değerlendirebileceğiniz, edinebileceğiniz hobilerden bahsedeceğim.

1. Yazılım

Yazılım, son zamanda gelişmekte olan, gün geçtikçe gelişen bir sektör haline geldi. Bu nedenle yazılım kendimizi geliştirmek için güzel bir alan olabilir. Başlayabileceğiniz en uygunları C#, Java, Swift veya Python dilleridir. Bu konuyla ilgili önceki yazılarımda sizlere açıklamıştım. İsterseniz bu linke tıklayarak o yazıya bi göz atın.

2. Müzik

Yazılım dışında daha birçok alan var. Bunlardan biri müzik, Müzik insanın doğasında var denir. İster enstrüman çalmayı öğrenin, veya dijital olarak müzik yapın. Gitar, bateri ve piyano başta gelen müzik aletlerindendir. Dijital müzik olarak iPad veya iPhone üzerinde bulunan Garageband uygulaması ile, onun dışında Google Play’de bulunan Walkband uygulaması ile uğraşabilirsiniz.

3. Tasarım

Tasarım yapmak, tasarlamak bizim yaratıcı güçlerimizi harekete geçirecek alanlar arasında yer alır. Deftere çizim yapabilir veya Adobe uygulamalarını öğrenebilirsiniz. Photoshop ve Illustrator eğitimleri internette mevcuttur. Önerdiğim kursa isterseniz bu linkten ulaşabilirsiniz.

4. İçerik üretmek

İçerik üretmek, son zamanlarda oldukça çoğalan hobilerden biri oldu. Eğer sizinde bir fikriniz varsa, paylaşmak istiyorsanız bu işe girebilirsiniz. İster Youtube’a İster Instagram üzerine içerikler üretebilirsiniz. Ancak bu alanda en önemli detay, istikrarlı olmak ve kaliteli içerik yapmak ve ilgi çekmektir. Bununla ilgili yazımız yakında çıkacaktır.

5. Yabancı Dil

Dil öğrenmek, hem iş, hem de iletişim konusunda bizi oldukça ileri götüren alanlardan biridir. Öğrenmeniz gereken dil olarak İngilizce ile onun yanında İspanyolca veya Almanca dillerini düşünebilirsiniz. Ya da öğrenmek istediğiniz bir dil varsa o dile göz atabilirsiniz. Diğer dilleri öğrenirken (İspanyolca ve Almanca dahil), İngilizcenizi geliştirmek, o dili daha kolay anlamanızı sağlar.

6. Spor

Spor yapmak, sağlığımıza iyi gelecek alanlardan biri olabilir. Eğer sizin fit olma gibi bir hedefiniz varsa Spora yazılabilir, veya evde spor yapabilirsiniz. İnternette spor yapmakla ilgili videolar da var.

Özet

Açıkladığım bu 6 alan, size önerebileceğim en iyi alanlardır.

Bugün kendinizi geliştirebileceğiniz alanlara değindik. Bir sonraki blog yazısına kadar hoşçakalın, iyi dinlenmeler.