Kullandığım ve memnun kaldığım 4 abonelik servisi

Giriş

Hoşgeldiniz, ben Sarp. Bu yazımda sizlere kullandığım, memnun olduğum servislerden bahsedeceğim. Bu yazımda sizlere bu aboneliklerin hem avantajları hem de dezavantajları ile aktarma şansım olacak. İsterseniz ilkinden başlayalım.

1 – Adobe Creative Cloud

Bende bir süre crack programlar kullanmıştım. Ama farkettim ki, daha profesyonel işler için lisanslı versiyona geçmeliydim. Öğrenci indiriminden yararlandım ve lisansı edindim. Memnun kaldım, üstelik hala da kullanıyorum.

Avantajları

CC full paket için öğrenci indirimi bulunuyor, bunun yanında profesyonel programlar seti, 100 gb bulut depolama ve ücretsiz eklenti-eğitim paketleriyle geliyor.

Dezavantajları

Öğrenci indirimi 1 yıl sürüyor, bu öğrencilik süresi zarfında olabilirdi, ayrıca cayma bedeli bulunuyor, 6 aydan önce iptal ederseniz, 6 ayı tamamlayacak tutarda para ödüyorsunuz.

2. YouTube Premium

YouTube premium’a yeni geçiyorum, açıkçası yeni sunulan özellikler gayet iyi, video indirebiliyorsunuz, üstelik reklamlar yok. Şu ana kadar memnunum.

Avantajları

Mobilde video indirebiliyorsunuz, reklamlar yok, uygulama arkaplanda video oynamaya devam ediyor, üstelik YouTube Music’te var.

Dezavantajları

YouTube Originals’ın daha dolu olmasını beklerdim, bir de ek özelliklerin daha fazla olması iyi olurdu.

3. Disney+

Disney+ ı aile hesabından kullanıyorum, ve gayet memnunum servisten. Nedenini soracaksanız Star Wars gibi bir sürü dizi var, üstelik 10 kişi ile paylaşabiliyorsunuz aboneliğinizi ve bu cidden iyi.

Avantajları

10 kişiye kadar hesap paylaşımı var, bunun yanında Star Wars gibi ünlü dizilerde bulunuyor

Dezavantajları

Oynatıcının daha iyi olmasını beklerdim.

4. Storytel

Storytel’i Nisan 2020’den Haziran 2022’ye kadar kullandım, açıkçası kitap kaliteleri kitaba göre değişiyor. Bu platformda E-kitap ve sesli kitapların olması gerçekten çok iyi. Bu servisten memnun kaldım, fakat bazı eksik yanları var.

Avantajları

Kitaplık geniş, abonelik yönetimi kolay ve gerçekten kaliteli kitaplar var, üstelik oynatıcının özellikleri de gayet iyi çalışıyor.

Dezavantajları

Masaüstü uygulamasının gelmesi iyi olurdu. Dil kitaplarının daha geniş olmasını beklerdim.

Son

Bu yazımızın sonuna geldik, bu şekilde 4 aboneliğimi de özetlemiş oldum. Eğer sizinde beğendiğiniz abonelik olursa yorumlara yazabilirsiniz. İsterseniz sosyal medya hesaplarımı takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşçakalın.