Öne çıkın… Sosyal medyada öne çıkmanın püf noktaları.

Hoşgeldiniz, ben Sarp, bu yazımda sizlere Sosyal medya üzerinde takipçi kazanmanın 3 önemli yolundan bahsedeceğim. Ben daha önceden bir sürü yol deneyimledim. Bunları uyguladım, ve bu yazımda 3 faktöre göre 3 yoldan bahsedeceğim. Hepsini birlikte uygulamanız size daha fazla takipçi getirecektir. Bu sebeple 3 yolu birlikte uygulamanızı tavsiye ederim.

Sosyal Medya üzerinde öne çıkmanın formülü = İlgi çekicilik, Süreklilik, Kaliteli olmak, İçerikleri bağlantılı üretmek

Bu 4 faktöre göre sizlere 3 yol göstereceğim, ilkiyle başlayalım.

1. Kaliteli ve İlgi çekici paylaşımlar

Kaliteli ve ilgi çekici paylaşımlar tasarlamak takipçileri çok daha fazla çeker. Özellikle kaydırmalı içerikler olsun, instagram’a reels, tiktok videoları ve YouTube shorts bu zamanların en popüler içerik tipleridir. Bir firma veya şirkette olsanız bile reels içerik fikirleri bulmanız daha fazla müşteri ve takipçi getirecektir. Eyleme çağıran içerikler sizi hedefinize daha çok yaklaştırır.

2. Paylaşımlarda süreklilik

Kaliteli paylaşmanız kadar sürekli paylaşmanızda önemlidir. Özellikle YouTube, Instagram ve TikTok gibi platformlarda algoritmanın sizi tanıyıp hangi tipten içerik ürettiğinizi görmesi gerekiyor. Ardından takipçilerin sayfanızdan sıkılıp takipten çıkmaması için de sürekli paylaşım üretmeniz gerekiyor. Size bu alanda tavsiyem Yıllık, Aylık, Haftalık içerik planları oluşturun.

Her yıl için en az 104 paylaşım fikri üretin. (Haftada 2 kere) ve bunları sayfayı açmadan ilk 2-3 içeriği oluşturun. ardından düzenli ara vermeksizin çekmeye devam edin, ayrıca zamanlı şekilde bu içerikleri yayınlayın. Bu sizi garantiye alacaktır. Sınav döneminizde bile sınavlara çalışarak içerik düzenini bozmamış olursunuz.

3. Aynı kategoriden içerik oluşturun

Algoritmanın sizin hangi tipte içerikler ürettiğinizi görmesi için tek bir kategoriden ilerlemeniz mantıklı olacaktır. Aksi takdirde algoritmanın kafası karışıp sizi önermesi zorlaşacaktır.

Önemli Bilgiler

Tek bir konsept seçerek onunla ilgili 104 içerik fikri bulursanız sizin 1 yıllık içerik planınız hazırdır. Sadece o içerikleri tasarlayıp onları yayınlama kısmı kalacaktır.

İlk 1000 takipçiyi kazanmak en zorudur. İlk 1000 takipçiye odaklanın, ardından işiniz daha kolay olacaktır.

Özet olarak, Yıllık 104 içerik üreterek 1 yıl boyunca fikir düşünmeden haftada 2 kere içerik üretebilirsiniz. Bu üretilen içerikler aynı kategoriden olsun. Tek tip içeriğe bağlı kalmadan kaliteli içerikler üretin. Bu şekilde sosyal medyada yükselmeniz kolaylaşacaktır.

Bu yazımda sizlere sosyal medya üzerinde yükselmenin 3 yolunu anlattım. Sonraki yazılarda görüşmek üzere. Hoşçakalın.